עזרה ליולדת ולמשפחתה / ארגון 'שפרה ופועה'

 

מזל-טוב!", תינוק חדש הצטרף למשפחה. האם במחלקת היולדות וכל הבית נופל על האב העובד והמבולבל. וכשהאם שבה הביתה, הכול חוזר ונופל על כתפיה; הילדים, הבישולים, הניקיון – וכל זאת לאחר 'לילות לבנים' של האכלה וטיפול בקטנצ'יק הבכיין. או, כמה שמחה הייתה לקצת עזרה...

אם כך המצב אצל כל יולדת, על אחת כמה וכמה שכך הוא בקהילה הישראלית, אשר רובם אין להם mom and baby.jpgהורים או משפחה שיעמדו לצדם בשעה זו. זהו בדיוק השלב שבו נכנסות לתמונה מתנדבות הארגון. כאשר, בשלב זה, העזרה מתמקדת בהכנת ארוחות חמות למשפחה, וארוחות שבת. מאז ייסוד הארגון לקהילה הישראלית קבלו עשרות נשים את התמיכה והכל מתוך שמחה והרגשה שכולנו משפחה אחת.

ש.ג אחת היולדות שנעזרה בשנה האחרונה אומרת "בהתחלה סרבתי לקבל עזרה, זה משהו שלא גדלתי עליו ואינני רגילה לזה, אבל המתנדבות הפצירו בי ולא נתנו לי לסרב, כיום אני אחת מהמנתנדבות הקבועות. כי מי כמוני יודעת להעריך את העזרה הזו שאין לי מילים לתאר את עוצמתה".

י.ר. אומרת "הורים שלי ושל בעלי בארץ, אין לנו קרובי משפחה. העזרה של 'שפרה ופועה' בנוסף על העזרה הפיזית, זו עזרה נפשית, לדעת שאינני לבד, ויש קהילה תומכת שאכפת להם, זה הקיל מאוד על הקשיים של תקופת אחר הלידה. כיום אני שמחה להיות במעגל המתנדבות".

ארגון העזרה ליולדות ולמשפחותיהן הוקם במצוות ועל פי רעיונו של הרבי מליובאוויטש לפני למעלה מ-30 שנה שאף העניק לו את השם – 'שפרה ופועה', ככינוי שמן של שתי המיילדות העבריות במצרים (יוכבד ומרים, אמו ואחותו של משה רבינו) שסייעו לנשי ישראל במצרים בלידתם. כי גם אם כיום לא מדובר ב"שישה בכרס אחת", עזרה היא תמיד דבר מבורך. מאז נוסדו עשרות ארגונים כאלו ברחבי העולם בהצלחה מרובה.

כן, עם 'שפרה ופועה' יותר קל להיות יולדת.

כעת, לאחר משך זמן שהיה מעגל סגור של מתנדבות, ולאור התגובות החמות והבקשות להצטרפות, פתחנו והרחבנו את פעילות הארגון. באם ידוע לכם על יולדת או באם הנכן רוצות להצטרף למעגל המתנדבות אנא צרו קשר עם פייגי בטל' 847-204-0185 או SheatChevrah@gmail.com .

הארגון פועל אך ורק באיזור שיקגו והפרברים. עבור בקשות ממקומות ומדינות אחרות נא לפנות לארגונים באיזור מגורכם.

 

להשתמע ולהתראות בשמחות